Noteikti būsi pamanījis kādu smieklīgu vai pabriesmīgu uzlīmi uz priekšā braucošās mašīnas aizmugurējā stikla vai bufera. Gluži kā Facebook ziņu lentā braucēji vēlas padarīt savu auto atšķirīgu un parāda savu personību, aizraušanos, retāk arī kādu politisko vai sociālo uzskatu.

Tomēr ar darba automašinām ir pavisam citādi. Jūsu uzņēmuma auto, kurš ikdienā traucas pa ielām un lielceļiem, klientu acīs ir jūsu uzņēmuma seja. Tāpēc der apdomāt, vai vienkārši balts kravas furgons palīdzēs jums saņemt nākamo pasūtījumu, pat ja tas vienmēr būs nevainojami tīrs un spožs. Izskatiet iespējas personalizēt savu autoparku, lai tas pildītu savas funkcijas, tomēr vienlaikus strādātu jūsu labā! Iespējams jūsu kolēģi jau būs beiguši savu darba dienu, savukārt aplīmētais auto turpinās reklamēt jūsu zīmola piedāvājumu!

Aplīmēti tirdzniecības furgoni. Pasūtītājs – “Circle K Latvia”

Lūk, mūsu padomi, kā auto aplīmēšanas procesu padarīt veiksmīgu:

1. Novērtējiet auto, kurus vēlaties aplīmēt

Jūs būsiet vieglākā situācijā, ja esat mazā biznesa pārstāvis un aplīmēt vajadzēs tikai vienu automašīnu. Lielāku uzņēmumu gadījumā iesakām apzināt visu auto parku, jo dažādie auto izmēri un modeļi ievieš savu specifiku, ko svarīgi izvērtēt pašā sākumā, veidojot kopēju konceptu, arī tad, ja aplīmēšanas darbi notiek pakāpeniski. 

2. Veltiet spēkus labam dizainam

Šis reklāmas veids attaisno sevi no izmaksu viedokļa, ņemot vērā to, ka ikviens auto saņem vairākus tūkstošus skatījumu dienā. Tieši tāpēc nepieciešams ļoti pārdomāti ieguldīties dizaina izstrādes procesā, jo uzlīmes kalpos šim mērķim līdz pat pieciem gadiem. Un tas ietver visas šī procesa sastāvdaļas: ideju veidošanu, darbu ar tekstiem un pašu dizaina izstrādi. 

Aplīmēta tirdzniecības piekabe. Pasūtītājs – zīmols “Vafeles gaisā”

3. Septiņreiz nomēriet

Auto aplīmēšanas projektos dizainu veido uz tehniskajiem zīmējumiem, tomēr svarīgi vienmēr arī praktiski visu izmērīt. Tiešām – paņemt mērlentu un visu sīki apskatīt un izmērīt. Hronisks izmēru deficīts sākotnēji var šķist tikai dizaineru sāpe, tomēr, apbruņojoties ar visiem mēriem, jūs noteikti padarīsiet aplīmēšanas misiju daudz veiksmīgāku, jo niansēti būsiet pārdomājis un paredzējis katru detaļu. 

4. Pasakiet trīs sekundēs

Izvēloties jūsu dizainu, atcerieties, ka nevienam nebūs laika lasīt uzlīmi ar bezgalīgi gariem tekstiem. Apkārt braucošajiem vai ejošajiem būs tikai pāris sekundes, lai paspētu “sagremot” jūsu uzlīmes saturu. Nelieciet cilvēkiem minēt, kāds ir jūsu bizness. Pasakiet to viņiem skaidri. Tajā pašā laikā izlemiet, kura vieta būs piemērotākā, lai izvietotu kontaktinformāciju – ļaujiet, lai klients jūs ērti var uzmeklēt!  

Aplīmēts mikroautobuss. Pasūtītājs – “Bill&Yard”

5. Pamaniet tehniskās detaļas

Tūkstošiem auto dizaineru un inženieru ir strādājuši, lai viņu radītais auto būtu funkcionāls un estētisks. Tomēr ikvienam auto, īpaši kravas auto, ir diezgan daudz detaļu, kuras jānovērtē, paredzot gan dizainu, gan pašu praktisko līmēšanas procesu. Spuldzītes, rokturi, sliedes, vāciņi, uzlikas – rūpīgi iesakām ievērtēt katras šīs detaļas ietekmi uz kopējo uzlīmes izskatu. 

6. Latvietis a.k.a. praktiskais

Pilnībā aplīmētus auto ir iecienījuši daudzi uzņēmumi, īpaši tie, kuri izmanto autoparka līzinga pakalpojumus. Ļoti liels ieguvums ir uzlīmes spēja pasargāt virsbūvi no skrāpējumiem un bitumena plankumiem, kā arī vēl svarīgāk – pasargāt auto krāsu no UV staru iedarbības. Ja pilnībā aplīmējat jaunu auto, tad varat būt droši, ka šādi transportlīdzeklim saglabāsiet augstāku tirgus vērtību.

Aplīmēts tirdzniecības furgons. Pasūtītājs – “Circle K Latvia”

7. Skopajam jāmaksā divreiz

Jebkuru kvalitatīvi veiktu darbu var izdarīt tikai ar pienācīgiem materiāliem. Lai vai kā kārotos ietaupīt, lietojot nepiemērotas vai sliktas kvalitātes līmplēves, tāpat vēlāk nākas pārmaksāt. Te noder atcerēties par demontāžu, ko kādreiz nāksies veikt arī paša labākā dizaina uzlīmēm. Tas ne tikai prasīs nesamērīgi ilgu laiku un skrupulozu darbu, bet arī radīs papildu riskus auto virsbūvei.  

8. Uz rūsas arī uzlīmes neturas

Laiks nežēlo nevienu auto un agri vai vēlu ikvienu glīto furgoniņu piemeklē korozija. Un uzlīmes šajā gadījumā nebūs glābējs. Lai aplīmētu auto, vispirms nāksies to kārtīgi saremontēt.  

9. Uzmaniet aizmuguri

Un pašā noslēgumā – neaizmirstiet arī par to, ko redzēs tie šoferi, kuri satiksmes sastrēgumā diezgan ilgi redzēs jūsu auto aizmugures pusi. 


Linda Koka
E-pasts:

linda.koka@urberg.lv

Sazinies ar mums un uzzini par savam zīmolam piemērotu autoparka aplīmēšanu!

Ieva Kristone-Kemzāne